facebook-ico

Vinařství Langr Ladislav

Vinařství Langr Dolní Věstonice

Historie vinařství Ladislava Langra

V 50. letech si pan Ladislav Langr zvolil profesi v zemědělském oboru a 20 let pracoval v Moravských vinařských závodech v Mikulově. Své vlastní víno poprvé vyrobil ve svých patnácti letech, posléze se začal zabývat výrobou vína a navázal tak na dlouholetou rodinnou tradici. V roce 1985 zrekonstruoval rodinný vinný sklípek, jehož založení se datuje k roku 1867.

Samotné současné rodinné vinařství vzniklo v roce 1995, když rodina Langrových začala investovat do vinic. V dnešní době je rozloha vlastních vinohradů asi 5 ha a kromě vlastní produkce je zpracovávána k výrobě vín i produkce od vinohradníků z nejbližšího okolí. Bílá vína vyrábějí Langrovi pouze ze surovin z katastru obce Dolní Věstonice. Cílem je totiž představit zákazníkům unikátní chutě svěžích mladých bílých vín založených na specifickém vápencovém podloží místních vinic. Vína se zpracovávají ve vlastním sklepě v Dolních Věstonicích a zrají v historickém sklepě po rodičích. První lahvovaný ročník vinařství byl 2001 a kvalitativní skok přinesl rok 2008, kdy Ladislav Langr poprvé lahvoval vína ročníku 2007 na pojízdné lahvovací lince z Rakouska.

 f 5Langr vinohrad 640x213

Výroba probíhá tradičními metodami bez řízeného kvašení s použitím přirozených kvasinek, pouze s pomocí moderních čiřidel. Vína zrají v nerezových tancích a akátových a dubových sudech. Rodinné vinařství se specializuje na přívlastková vína v menších partiích čítajících kolem 3000 až 3500 lahví.

Díky tomu Vám můžeme nabídnout vysoce kvalitní vína vlastní výroby - jakostní, odrůdová, přívlastková, archivní. Ročním objem produkce cca 15 tis. lahví.

Hlavní pěstované odrůdy jsou Neuburské, Sauvignon, Pálava, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Frankovka, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Zweigeltrebe rose, Muškát moravský, Rulandské šedé. Nejtypičtější odrůdou Dolních Věstonic je Ryzlink vlašský.

Ochutnávka vína

Ve vinném sklípku se pořádají exkurze s ochutnávkou vína a odborným výkladem spojeným s možností zakoupení vybraných vín. Menší skupiny zájemců si mohou řízenou degustaci domluvit přímo ve sklepě, větším skupinám poskytuje zázemí vinárna U Langrů vzdálená 150 metrů od sklepa.

Pro podrobnější informace se můžete podívat na naší kompletní nabídku vín.

 f 6vinny sklipek degustace 640x320

Vína lze objednávat i na dobírku či přímým rozvozem. Pro bližší informace telefonicky kontaktujte Vinařství Ladislav Langr: 

  • Vinařství Langr Ladislav
  • 691 29 Dolní Věstonice 124
  • email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • mobil: 774 520 299, 774 369 156